Dr Gyula Horváth, direktor Centra za regionalna istraživanja (Pécs, Hungary), ugostio je predstavnike Ekonomskog fakulteta i Centra za strateška ekonomska istraživanja Vojvodina CESS. Dekan Fakulteta - prof. dr Pere Tumbas, prodekan za osnovne studije - dr Otilija Sedlak i direktor Centra - Valentina Ivanić, postigli su inicijalni dogovor sa domaćinom u pogledu mogućih pravaca i formi saradnje organizacija koje predstavljaju. Posebno su istaknute mogućnosti zajedničkog nastupa na konkursima koji se odnose na projekte sa temom regionalnog razvoja, odnosno regionalne ekonomije. Tu se pre svega misli na nove Interreg projekte, koji će biti inicirani tokom juna meseca, ali i na druge. Istaknut je značaj postojanja institucionalnih formi za ovaj domen istraživanja i razvoja u zemlji, te je iskazana spremnost Centra za regionalna istraživanja da svoje dugogodišnje iskustvo prenese i pomogne u formiranju, najadekvatnije forme institucije u našoj zemlji odnosno regionu. Istovremeno, postignuta je načelna saglasnost da se akreditovani programi master studija na temu regionalnog razvoja u Mađarskoj, realizuju kroz multilateralnu saradnju sa fakultetima iz Mađarske (Pécs), Hrvatske (Osijek) i Rumunije (Cluj), na Ekonomskom fakultetu u Subotici i njegovom Odeljenju u Novom Sadu.