12.oktobar 2006.

AMBASADOR SJEDINJENIH AMERIČKIH DRŽAVA POSETIO EKONOMSKI FAKULTET U SUBOTICI

U okviru programa boravka u Subotici, 12. oktobra 2006. godine, Ekonomski fakultet je posetio ambasador SAD u Srbiji, gospodin Majkl C. Polt sa svojim saradnicima. Nakon kratkog upoznavanja, gostima iz ambasade je prikazana savremeno opremljena informatička laboratorija koja je značajnim delom finansirana sredstvima programa saradnje sa Portland State University (PSU). Potom je u kraćem razgovoru sa članovima dekanata još jednom istaknut značaj programa saradnje koji je Ekonomski fakultet uspešno realizovao sa PSU u protekle četiri godine. Nastavak ove saradnje je jedan od prioriteta u međunarodnim aktivnostima Fakulteta, pri čemu će predstavnici ambasade SAD pružiti aktivnu podršku. Završni deo boravka je protekao u razgovoru ambasadora gospodina Majkla C. Polta sa nastavnicima, saradnicima i studentima Ekonomskog fakulteta. Teme su se odnosile na perspektive razvoja Srbije i njenih građana u narednom periodu kao i na mogućnosti stručnog usavršavanja naših studenata u SAD.