01. jul  2009. godine

Prijemni ispit za upis akademske 2009/2010...

Na Ekonomskom fakultetu Subotica 29. juna 2009. godine održan je prijemni ispit za upis 50. generacije ekonomista, menadžera i poslovnih informatičara. Prijemnom ispitu,u dva termina, prisustvovalo je 993 kandidata koji svoje školovanje žele da nastave na jednom od 9 studijskih programa osnovnih akademskih studija Fakulteta (Agrarna ekonomija i agrobiznis, Evropska ekonomija i biznis, Finansije, bankarstvo i osiguranje, Kvantitativna ekonomija, Marketing, Menadžment, Poslovni informacioni sistemi, Računovodstvo i revizija, i Trgovina).

Ekonomski fakultet Subotica je u toku promotivne kampanje za upis akademske 2009/2010. godine, zapčetoj pod sloganom „Poželi, nauči, postigni“ na 5. Međunarodnom sajmu obrazovanja u Novom Sadu, organizovao Dan otvorenih vrata, kao i posete brojnim školama s područja koja tradicionalno gravitiraju Fakultetu. S zadovoljstvom zaključujemo da se interesovanje za studijske programe Fakulteta nije smanjilo, obzirom na manji broj učenika u srednjim školama, te da je broj prijavljenih kandidata za upis prve godine akademskih studija 2009/2010. u okviru očekivanog (broj prijavljenih kandidata u prethodne tri godine bio je: 2006 - 1072, 2007 - 1096, 2008 - 1057).

Za preostali broj slobodnih mesta, na teret samofinansiranja, Ekonomski fakultet Subotica organizuje drugi upisni rok. Detaljne informacije biće blagovremeno objavljene na oglasnim tablama i web strani Fakulteta.

Preliminarna rang lista objavljena je 30. juna u 12.00 časova, a prigovori na listu mogu se podneti u pisanoj formi do 14h 01. jula 2009. godine.

(tekst: Info servis Ekonomski fakultet Subotica, fotografije: Photo Focus /Atila Kovač)