02. jul  2009. godine

Zapažen uspeh studenata Fakulteta u programu razmene
BASILEUS - ERASMUS MUNDUS ECW...

Ivana Vujkov, šef kancelarije za međunarodnu saradnju Univerziteta u Novom Sadu, obavestila je dekana Ekonomskog fakulteta Subotica, prof. dr Božidara Lekovića, o izuzetnom uspehu studenata Fakulteta na konkursu za prestižne stipendije Evropske unije BASILEUS - ERASMUS MUNDUS ECW.

Od ukupno 33 kandidata sa Univerziteta u Novom Sadu koji će u akademskoj 2009/10. godini učestvovati u programu mobilnosti, 11 studira na Ekonomskom fakultetu Subotica:

1. Marijan Mijanović, desetomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
2. Maja Brač, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
3. Milivoj Babić, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
4. Stana Pajković, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
5. Slađana Srdić, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
6. Stanko Vidović, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
7. Milorad Klačar, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
8. Milica Valetić, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Gentu;
9. Miljan Radonjić, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Ljubljani;
10. Ivana Joža, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Nici;
11. Saša Majstorović, šestomesečna mobilnost na nivou master studija na Univerzitetu u Rimu.

Ekonomski fakultet Subotica podržava koncept mobilnosti studenata u okviru jedinstvenog evropskog obrazovnog prostora i izražava nadu da će i veći broj naših studenata pokazati interes da učestvuje kako u programima mobilnosti, tako i u svim aktivnostima koje će doprineti njihovom profesionalnom i ličnom razvoju. Studentima u programu mobilnosti preostaje da sastave ugovore o učenju sa svojim profesorima i time obezbede akademsko priznavanje po povratku na matični fakultet.

(tekst: Info servis Ekonomski fakultet Subotica)