18. decembar 2009. godine

Dodela diploma studentima diplomskih – master studija i studentima osnovnih akademskih studija...

18. decembra 2009. godine na Ekonomskom fakultetu Subotica, po prvi put, organizovana je svečana dodela diploma studentima koji su u prethodnom periodu stekli zvanje diplomiranog ekonomiste – mastera. Usvajajući reformska načela Bolonjske dekleracije Ekonomski fakultet se odlučio da buduće ekonomiste, menadžere i poslovne informatičare školuje po modelu 3 + 2, tri godine osnovnih akademskih studija, posle kojih studenti stiču pravo da nastave školovanje na dve godine diplomskih – master akademskih studija. Na ukupno 10 studijskih programa na Master studijama u prethodnom periodu odbranjeno je ukupno 21 master rad, reč je o studentima koji su svoje studije započeli na osnovim studijama koje su trajale četiri godine posle kojih su nastavili studije po novom nastavnom planu. Diplome studentima uručio je dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr Božidar Leković koji je naglasio da uspeh nema alternativu i da se uspešnost Fakulteta meri uspehom njegovih studenata. Uručenju diploma prisustvovali su i prodekan prof. dr Đerđi Petkovič i prodekan prof. dr Tibor Kiš koji su u prigodnom obraćanju pozvali studente da se uvek rado vraćaju na Fakultet i da uvek teže ličnom usavršavanju i napredovanju.

Istoga dana diplome su pripremljene i za 220 studenata koji su završili osnovne akademske studije u trajanju od tri godine.