28. decembar 2010. godine

Studenti Ekonomskog fakulteta Subotica u poseti mališanima u Kolevci ...

23. decembra 2010. godine grupa od 11 studenata Master studija, smer Marketing posetila je mališane u Domu za decu ometenu u razvoju „Kolevka“, Subotica. Grupa studenata na 5. godini akademskih studija organizovala je u holu Fakulteta prikupljanje sredstava za decu u ovoj instituciji. U akciju se tokom nedelje od 13. do 17. decembra, uključio veliki broj studenata, ali i nastavnika, saradnika i van-nastavnog osoblja. Tokom akcije prikupljeno je 40.437 dinara. U dogovoru sa gospođom Mirjanom Čabrić, direktorom Doma, sredstva su utrošena za kupovinu dve tramboline prečnika 140 cm, koje se koriste u terapeutske svrhe kod dece sa smetnjama u fizičkom razvoju, kao i igračke, pelene i slatkiši.

Ekonomski fakuletet Subotica podržava ovakve akcije i ponosan je na studente koji se uključuju u društveno koristan i dobrotovoran rad, čime pokazuju zrelost i spremnost da pomognu onim grupama u društvu koje svoje potrebe teško ostvaruju bez pomoći zajednice.

(Autor teksta i fotografije: Info centar, Ekonomski fakultet Subotica)