10. decembar 2010. godine

Poseta ambasadora Izraela, gospodina Artura Kola...

06. decembra Ekonomski fakultet Subotica bio je domaćin gospodinu Arturu Kolu, ambasadoru Izraela. Ambasador je nakon kratkog razgovora sa rukovodstvom Fakulteta održao predavanje na temu Reforme i prioriteti izraelske ekonomije: s naglaskom na agro-biznis (Reforms and priorities of the Israeli economy: emphasis on agri-business). Studenti u okviru predmeta Međunarodni ekonomski odnosi imali su priliku da od njegove ekselencije čuju iz prve ruke iskustva Izraela u nastupu na evropsko i globalno tržište, prioritete u istraživanju i razvoju, i posebno aktivnoj podršci naučnim istraživanjima. Ambasador Kol naglašava da R. Srbija ima ogromne potencijale koje treba aktivnije koristiti i smatra da R. Srbija i Izrael imaju sličnosti koje nas zbližavaju i ostavljaju prostora da učimo jedni od drugih.

(Tekst: Info servis Ekonomskog fakulteta Subotica, fotografije dostupne na adresi
http://www.subotica.info/eventview.php?event_id=35127 )