01. decembar 2010. godine

Izveštaj o predavanju Jorga Heeskensa

Kao deo uobičajene prakse Departmana za trgovinu, marketing i logistiku i ove školske godine naš Fakultet je imao prilike da ugosti istaknutog gostujućeg predavača. U okviru nastave na predmetu Poslovni marketing, Mr. Jorg Heeskens, savetnik gradonačelnika Subotice za strane investicije je održao dvočasovna predavanja u Novom Sadu 22. novembra i Subotici 25. novembra 2010. godine. Interesantan pogled na uslove poslovanja u Srbiji, sa posebnim naglaskom na Suboticu, od strane stučnjaka koji je radio kao konsultant u Švajcarskoj, pobudio je brojna pitanja studenata master studija. Neposrednost u komunikaciji i neopterećenost političkim interesima u davanju odgovora na osnovno pitanje razvoja naše ekonomije – ''zašto nema više direktnih stranih ulaganja i kako ih povećati?'' – predstavlja ono što će studentima trajno ostati u sećanju. Na kraju, uz veliku zahvalnost za učinjeno, ostaje nam nada će Mr. Heeskens održati svoje obećanje i rado se odazvati našem pozivu da i narednim generacijama studenata Ekonomskog fakulteta Subotica održi interesantna predavanja.

(Tekst: prof. dr Tomislav Sudarević, fotografije dostupne na adresi
http://www.subotica.info/eventview.php?event_id=34971 )