27. maj 2013. godine

Stručna ekskurzija za studente studijskog programa Agrarna ekonomija i agrobiznis  ...

Studenti IV godine studijskog programa Agrarna ekonomija i agrobiznis Odeljenja Ekonomskog fakulteta u Novom Sadu organizovali su i realizovali studijsku ekskurziju 21.5.2013. godine. Tokom jednodnevnog obilaska posetili su: Poljoprivrednu stanicu Novi Sad i 80. Međunarodni poljoprivredni sajam u Novom Sadu. Tokom posete Poljoprivrednoj stanici savetodavac gospođa Mr Aleksandra Jocić je objasnila organizacionu strukturu i način funkcionisanja Poljoprivredne stanice Novi Sad, jedne od ukupno 34 poljoprivredne službe u okviru Poljoprivredne stručne službe Srbije. Nakon velikog broja pitanja od strane studenata učesnici ekskurzije su imali priliku da obiđu pojedine segmente Poljoprivrede stanice Novi Sad i da porazgovaraju sa zaposlenima. Na Međunarodnom poljoprivrednom Sajmu organizovano su posećeni štandovi Instituta za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad i Živinarska zadruga „Živinarstvo“. Svim osobama koje su zaista ljubazno primile u posetu ekskurziju i otvoreno razgovarali sa studentima uručeni su prigodni suveniri Ekonomskog fakulteta u Subotici. Nakon organizovanog dela posete sajmu studenti su imali priliku da samostalno po sopstvenom izboru obiđu brojne izlagače iz oblasti agro-biznisa.

Dr Rade Popović, vanr. prof.