12. maj 2014. godine

Studenti Ekonomskog fakulteta u Subotici osvojili II mesto
na Ekonomijadi 2014 u Budvi

Na sportskim takmičenjima studenata ekonomskih fakulteta iz regiona - Ekonomijada 2014, studenti Ekonomskog fakulteta u Subotici osvojili su II mesto u generalnom plasmanu. Ekonomijada je održana od 04. do 08. maja u Budvi, uz učešće oko 1000 studenata sa fakulteta iz svih bivših jugoslovenskih republika. Naš fakultet predstavljalo je 45 sportista i veliki broj navijača. Uz studente bio je i stručni štab u sastavu: Prof. dr Aleksandar Grubor, Doc. dr Andrašić Slobodan i Wild Ronald. Prvo mesto u generalnom plasmanu pripalo je Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a treće Ekonomskom fakultetu Podgorica.

Rezultati ekipa koje su učestvovale na Ekonomijadi sa Ekonomskog fakulteta u Subotici su sledeći:

• stoni tenis - I mesto,
  • ženska odbojka - II mesto,
  • ženska košarka - II mesto,
  • muška odbojka - II mesto,
  • šah - II mesto,
  • muška košarka - III mesto,
  • mali fudbal - bez plasmana u završnicu turnira,
  • muški rukomet - bez plasmana u završnicu turnira.

Pored odličnog sportskog rezultata ni ovaj put nije izostalo druženje i van sportskih terena, uz organizovane dnevne žurke na plaži i večernje uz odabran muzički program.