Пријава испита за јануарско-фебруарски испитни рок школске 2019/2020. године

Пријава испита за јануарско-фебруарски испитни рок школске 2019/2020. године почиње у петак 17.1.2020. године и траје до петка 24.1.2020. године. Пријава испита се врши електронски, путем електронског студентског веб сервиса који се налази на линку:

е-студент

Препоручујемо да претходно прочитате упутство за коришћење еСтудента, које се налази на линку:

У менију „Пријава испита“ налази се списак испита које студент може да пријави и списак испита које је студент пријавио у конкретном испитном року.
Притиском на дугме пријави добија се прозор на коме студент може да изабере рок за који пријављује испит.
После избора рока студенту се приказује прозор за потврду, а након тога појављује се прозор за избор професора.
Уколико су понуђена два или више професора, путем падајућег менија бира се жељени професор.
Ако има довољно средстава на рачуну, стање на виртуелном рачуну биће умањено за цену пријаве (уколико се пријава наплаћује) и испит је пријављен.
Једном пријављен испит се не може поништити нити новац вратити.
Сваки студент (буџетски и самофинансирајући) има могућност да једном у току школске године пријави испит без плаћања накнаде за пријаву испита.
У случају да тај испит не положе приликом прве пријаве, свака наредна пријава датог испита се наплаћује на основу Трошковника Факултета.

Молимо да обратите пажњу на то, да све доспеле рате за обавезе које имате у текућој школској години морају бити уплаћене у року који је дефинисан за сваку појединачну рату. Уколико нека од рата, било које обавезе, није уплаћена у року (у пуном износу рате), пријава испита неће бити могућа, без обзира на то што се прва пријава испита у току школске године не наплаћује.

Студентима којима је приликом уписа одобрено да испите полажу на Одељењу Факултета у Новом Саду, приликом пријаве испита на студенстком веб сервису биће приказани датуми одржавања испита у Суботици, али је на испит потребно да дођу на Одељење у Новом Саду у термину који је на распореду испита путем сајта Факултета (не студентског веб сервиса), дефинисан као термин конкретног испита на Одељењу у Новом Саду.

Такође Вас молимо да све сугестије, предлоге, замерке и препоруке које ће омогућити ефикасније функционисање електронског студентског сервиса, као и проблеме при пријави испита, доставите на следеће адресе електронске поште или се јавите на шалтер Студентске службе:

- за студенте у Суботици:

prijavaispitasu@ef.uns.ac.rs

- за студенте у Новом Саду:

prijavaispitans@ef.uns.ac.rs

При слању поруке наведите следеће податке: Ваше име и презиме, број индекса, локацију студирања, вашу адресу електронске поште и врсту проблема или сугестије.