Пријемни испит 2018 - Информације о упису у другом конкурсном року

Датум: 14.09.2018. године

Упис студената у прву годину основних академских студија у другом конкурсном року школске 2018/2019. године, вршиће се 17. и 18. септембра 2018. године на шалтерима Студентске службе у Суботици и Новом Саду, у периоду од 8 до 12 часова.
- Кандидати се уписују лично, а уколико су спречени, упис може, уместо њих, да обави опуномоћени, односно лице коме је кандидат дао специјалну пуномоћ за обављање ове правне радње, оверену од за то надлежног органа.

Приликом уписа, треба поднети следећа документа:
  1. Оригинална документа из тачке 5. Конкурса за упис студената (уколико су кандидати приликом предаје документације за полагање пријемног испита предали фотокопије ових докумената).
Препорука: у случају да ће вам бити потребне фотокопије средњошколских докумената, пре него што на факултету предате оригинална средњошколска документа, ископирајте, оверите и оставите примерак средњошколске документације код себе, за ваше личне потребе.
  1. Доказ о извршеној уплати материјалних трошкова уписа за све студенте (буџетске и самофинансирајуће) 200,00 динара, број рачуна 840-5334760-72 (без позива на број).

1. Два Образца ШВ-20 и Индекс - добијају се на Факултету уз приказ уплате материјалних трошкова уписа (приказ уплатнице)

1. Две фотографије (4,5 цм висина x 3,5 цм ширина)

1. Страни студенти су дужни доставити доказ да су здравствено осигурани за школску годину коју уписују и доказ да владају језиком студија, што се доказује уверењем овлашћене комисије.

1. Доказ о уплати прве рате школарине за самофинансирајуће студенте и партиципације за студенте на Одељењу у Новом Саду (након извршеног уписа у амфитеатру)
Важно: Не уплаћивати школарину и партиципацију пре него што се, на шалтеру Студентске службе Факултета, добије Уговор о плаћању школарине и/или партиципације!   Износ школарине: - 96.000,00 динара за самофинансирајуће студенте - за студенте стране држављане 1.900 евра Напомена: Школарина за самофинансирајуће студенте се може уплатити у целости, на 2, 3, 6 или 9 рата. Приликом уписа студенти потписују Уговор о плаћању школарине којим преузимају обавезу исплате укупног износа школарине. Том приликом је потребно приложити доказ о уплати једне (прве) рате школарине. Износ прве рате, у зависности од модела уговора за који сте се одлучили, дат је у табели 1:
Табела 1: Износ прве рате школарине који је потребно уплатити приликом уписа а након добијања Уговора за школарину
Уговор Држављани Р.Србије Страни држављани
2. рате 48.000,00 динара -
3. рате 32.000,00 динара 700 евра
6. рата 16.000,00 динара -
9. рата 11.000,00 динара -
Напомена: Код уговора на 9 рата, износ последње (девете) рате износи 8.000,00 динара, а првих 8 рата изосе по 11.000,00 динара.   Износ партиципације за све студенте који наставу слушају на Одељењу факултета у Новом Саду (буџетски и самофинансирајући) износи 20.000,00 динара, и могуће га је уплатити у целости при упису или у 3 рате. Прва рата се плаћа приликом уписа и износи 7.000,00 динара, друга до почетка овере зимског семестра, а трећа до почетка овере летњег семестра. Приликом уписа, студенти ће се изјаснити у вези изборних предмета на првој години.
Изглед уплатнице за уплату материјланих трошкова уписа:

Изглед уплатнице за уплату школарине:
    Изглед уплатнице за уплату партиципације: