Пријемни испит 2019
Информације о упису и распоред уписа
-други конкурсни рок-

Датум: 12.09.2019. године

Упис у прву годину основних академских студија ће се обавити на факултету у Суботици (за студенте који ће похађати наставу у Суботици), и на Одељењу факултета у Новом Саду (за студенте који ће похађати наставу у Новом Саду), у петак 13.09.2019. године, по КОНАЧНОЈ ранг листи.

НАПОМЕНЕ:

-КАНДИДАТИ КОЈИ НЕ ИЗВРШЕ УПИС 13.09.2019. ГОДИНЕ, СМАТРАЋЕ СЕ ДА СУ ОДУСТАЛИ ОД УПИСА И УМЕСТО ЊИХ ЋЕ СЕ УПИСАТИ ПРВИ СЛЕДЕЋИ КАНДИДАТ КОЈИ СЕ НАЛАЗИ НА ИСТОЈ РАНГ ЛИСТИ. НАКНАДНИ УПИС НЕЋЕ БИТИ МОГУЋ!

- Кандидати се уписују лично, а уколико су спречени, упис може, уместо њих, да обави опуномоћени, односно лице коме је кандидат дао специјалну пуномоћ за обављање ове правне радње, оверену од за то надлежног органа.

- Кандидати се обавезно уписују на оној локацији на којој ће похађати наставу и полагати испите!

Приликом уписа, треба поднети следећа документа:

1. Оригинална документа из тачке 5. Конкурса за упис студената (уколико су кандидати приликом предаје документације за полагање пријемног испита предали фотокопије ових докумената).

Препорука: у случају да ће вам бити потребне фотокопије средњошколских докумената, пре него што на факултету предате оригинална средњошколска документа, ископирајте, оверите и оставите примерак средњошколске документације код себе, за ваше личне потребе.

2. Доказ о извршеној уплати материјалних трошкова уписа за све студенте (буџетске и самофинансирајуће)  6.200,00 динара, број рачуна 840-5334760-72 (без позива на број).

3. Два Образца ШВ-20 и Индекс - добијају се на Факултету (Скриптарница Факултета), уз приказ уплатнице за материјале трошкове уписа.

4. Две фотографије (4,5 цм висина x 3,5 цм ширина)

5. Страни студенти су дужни доставити доказ да су здравствено осигурани за школску годину коју уписују и доказ да владају језиком студија, што се доказује уверењем овлашћене комисије.

6. Доказ о уплати прве рате школарине за самофинансирајуће студенте и партиципације за студенте који похађају наставу на Одељењу у Новом Саду

Процедура за упис:

Корак 1:

У скриптарници факултета студент прилаже уплатницу за материјалне трошкове уписа у износу од 6200,00 динара (без позива на број), на основу чега добија потребне образце за упис као и празан индекс;

Корак 2:

Студент одлази на шалтер Студентске службе, где попуњава индекс и осталe обрасцe за упис које након тога, предаје референту Студентске службе који ће извршити упис студента. При упису, студент је дужан да се изјасни о изборним предметима:

-      за студијски програм Пословна информатика, изборни предмети су: Енглески језик или Немачки језик и Активности у природи или Колективни и индивидуални спортови.

-      за остале студијске програме изборни предмети су: Енглески језик или Немачки језик  и Социологија или Филозофија.

Важно:

Све уплате (за материјалне трошкове уписа, школарину и партиципацију) потребно је извршити пре него што студент дође на факултет да изврши упис, јер на факултету неће бити могуће извршити ове уплате. Изглед уплатнице дат је у наставку обавештења.

Износ школарине:

-     96.000,00 динара за самофинансирајуће студенте

-     за студенте стране држављане 1.900 евра

Напомена: Школарина за самофинансирајуће студенте се може уплатити у целости, на 2, 3, 6 или 9 рата. Приликом уписа потребно је приложити доказ о уплати једне (прве) рате школарине и партиципације.

Износ прве рате школарине, у зависности од модела плаћања за који сте се одлучили, дат је у табели 1:

Табела 1: Износ прве рате школарине који је потребно уплатити приликом уписа

Уговор

Држављани Р.Србије

Страни држављани

2. рате

48.000,00 динара

3. рате

32.000,00 динара

700 евра

6. рата

16.000,00 динара

9. рата

11.000,00 динара

-

Напомена: Код модела плаћања на 9 рата, износ последње (девете) рате износи 8.000,00 динара, а првих 8 рата изосе по 11.000,00 динара.

Износ партиципације за све студенте који ће наставу похађати на Одељењу факултета у Новом Саду (буџетски и самофинансирајући) износи 20.000,00 динара, и могуће га је уплатити у целости при упису или у 3 рате. Прва рата се плаћа приликом уписа и износи 7.000,00 динара, друга до почетка  овере зимског семестра, а трећа до почетка овере летњег семестра.

Изглед уплатнице за уплату материјланих трошкова уписа:

Изглед уплатнице за уплату школарине:

Изглед уплатнице за уплату партиципације:

У случају да су вам потребне додатне информације пре уписа можете позвати један од следећих бројева телефона: 024-628-090, 024/628-086, 021/485-2919 (радни дан од 8-15 часова), или путем електронске поште: stslsu@ef.uns.ac.rs