Почетна страница За будуће студенте Обавештења Обавештење

Превентивне мере и препоруке за заштиту од заразне болести COVID-19 током пријаве на конкурс и полагања пријемног испита у просторијама Факултета

При уласку и током боравка у згради Факултета потребно је примењивати све препоруке за превенцију заразне болести COVID-19 које су издате од стране надлежних органа. Наведена правила важе за сва лица без изузетка.

При доласку на Факултет, сва лица морају бити без симптома који указују на COVID-19 (повишена температура и један од знакова и симптома – кашаљ, краткоћа даха, отежано дисање, губитак чула укуса и мириса). У случају да се осећају лоше, кандидати се могу јавити у портирницу Факултета где ће моћи да измере своју телесну температуру.

Приликом уласка у зграду кандидати и остала лица морају да носе маске све време боравка у згради Факултета, тако да маска прекрива уста, нос и браду.

При уласку у зграду Факултета обавезан је пролазак кроз дезобаријеру која је постављена на улазним вратима.

Дезинфекција руку обавља се при уласку у зграду. Распршивачи са дезинфекционим средством налазе се на пулту код портирнице и афмитеатрима где се врши предаја документације.

Током боравка у згради Факултета неопходно је одржавање прописане физичке дистанце.

Забрањено је задржавање лица у већим групама по ходницима, испред зграде и другим местима на Факултету.

У учионицама кандидати заузимају места према већ направљеном распореду седења. Столови и столице у учионицама постављени су на довољној удаљености. Пратите инструкције надлежних лица на факултету.

Захваљујемо се кандидатима што поштују прописане епидемиолошке мере и одговорно воде рачуна о сопственом и туђем здрављу.

О свим променама и евентуално новим мерама, константно ћемо Вас обавештавати путем сајта Факултета.
За информацијe о упису посетите страницу ЗА БУДУЋЕ СТУДЕНТЕ