Почетна страница О нама Студијски програми Студијски програми - Финансијски и банкарски менаџмент

Финансијски и банкарски менаџмент

Одређење студијског програма Финансијски и банкарски менаџмент

Студијски програм је конципиран сагласно савременим светским трендовима из области финансијског и банкарског менаџмента. Студенти ће бити у прилици да стекну знања и вештине везане за функционисања домаћих и међународних финансијских тржишта и финансијских институција, као и начином управљања финансијама у предузећима јавног и приватног сектора, банкама, осигуравајућим друштвима и другим финансијским институцијама. Велики интерес студента за овај студијски програм указује да је исти атрактиван и препознатљив са аспекта струке и финансијске професије.

Кратак историјат студијског програма Финансијски и банкарски менаџмент

Студијски програм Финансијски и банкарски менаџмент на основним студијама настао је 2005. године издвајањем из смера Финансијски и банкарски менаџмент и рачуноводство. Стручни назив економиста је стекло 657 студената на основним академским студијама у трогодишњем трајању, док је укупан број дипломираних економиста у четворогодишњем трајању износио 2943 студената. До сада је звање мастер економиста стекло 880 студената.

Занимања која може да обавља дипломирани студент студијског програма Финансијски и банкарски менаџмент

Стечене компетенције на студијском програму Финансијски и банкарски менаџмент омогућавају обављање различитих занимања, а неке од њих су:

Специфична атрактивност студијског програма Финансијски и банкарски менаџмент

Студијски програм је атрактиван за ученике средњих економских школа, гимназија и других средњих школа јер им омогућује:

Новоакредитовани наставни план 2021
Наставни план 2014