Почетна страница Привреда Вест

Састанак Факултета и групације Слободних зона Србије

Економски факултет у Суботици угостио је представнике групације Слободних зона Србије у петак 17.12.2021. у 13 часова у простору Регионалног иновационог стартап центра Економског факултета у Суботици. Циљ посете руководећих људи свих 13 Слободних зона које послују у Републици Србији је продубљивање сарадње између образовних и привредних субјеката, како би се дошло до конкретних предлога за што потпуније повезивање образовања и привреде, како на корист оба сектора, тако и у смислу побољшања квалитета функционисања шире друштвене заједнице.

Овим састанком Економски факултет потврђује своју отвореност ка привреди и компанијама као конкретним субјектима, бринући највише о бенефитима које студентима факултета може донети овај вид сарадње. Такође, ово је и наставак сарадње Економског факултета са представницима компанија које послују у оквиру Слободне зоне Суботица, чији су представници већ неколико пута гостовали на Економском факултету промовишући програме студентске праксе и велике могућности за запошљавање студената Економског факултета.

Изјаве за медије су овом приликом дали декан Економског факултета у Суботици, проф. др Небојша Гвозденовић и директор Привредног друштва за управљање Слободном зоном Суботица, Саша Граворац.

Више о томе можете погледати и на овом линку.