Почетна страница Стручне праксе Обавештење

Пословно право - Сигурна лука предузетништва, предавање Бојана Лековића, CEO КупујемПродајем

Економски факултет позива све заинтересоване студенте да се прикључе предавању Бојана Лековића CEO КупујемПродајем.

Предавање у оквиру предмета: Пословно право

Време одржавања: четвртак 10.12.2020. у 16.00 часова

Место: Зум платформа (https://us02web.zoom.us/j/83025459575?pwd=dk1sRm1wQ20ybXk5dXBDTU9jRkVLUT09, MeetingID: 830 2545 9575, Passcode: 228093)

Трајање предавања:Сат времена

Назив предавања:
Пословно право - Сигурна лука предузетништва
Како се Бојан упознао са светом пословног права, заволео га и схватио његову важност
Шта је потребно знати пре отварања фирме
Колико је важно имати доброг адвоката
Које смо то нелагоде решавали захваљујући правним прописима
Које нелагоде смо имали због недоречености у правном систему
Како је било радити као спољни консултант радне групе Министарства трговине, туризма и телекомуникација, за израду нових закона - Закон о трговини, и Закон о електронској трговини

Приче са правним аспектима из Медведа на путу
Боље две, Оснивање компаније (правни облик компаније)
Да знамо где смо, Кључни индикатори успешности (Закон о оглашавању који нас тада није препознавао)
За сваки случај, Адвокат
Спремни до краја, Заштита интелектуалне својине
Алгоритми реда, Уређивање сајта (писма од адвокатских канцеларија за фејк робу)
Како да будемо добра вест, Однос с јавношћу (помоћ адвоката)

Бојан Лековић, ЦЕО КупујемПродајем - Биографија
Бојан Лековић је оснивач и ЦЕО компаније КупујемПродајем, која је од 2008. до данас израсла у највећу интернет платформу у Србији и једну од 100 највећих на свету у бранши сајтова за оглашавање.
Био је независни консултант за развој новог бизниса у Холандији, радио као менаџер за иновације у Краљевском холандском телекому и бавио се научним истраживањем, најпре у области микрорачунарских система на Универзитету у Нишу, где је претходно дипломирао електронику и телекомуникације, а затим на Технолошком универзитету у Делфту поред Хага, Холандија, у области интернета. Додатно, 2011. је завршио стратешки менаџмент на Факултету за менаџмент Универзитета Еразмус у Ротердаму, који је једна од најпрестижнијих школа менаџмента у Европи.
Председник је холандско-српске пословне асоцијације. Супруг је и отац две ћерке. Са породицом живи у Холандији од 2000. године.