Почетна страница Стручне праксе Обавештење

Продужен рок за пријаву на Конкурс за студентску стручну праксу у јавној управи

Обавештавамо вас да је Универзитет у Новом Саду, као један од потписника Споразуму о сарадњи и пружању подршке јавне управе високошколским установама у образовном процесу закљученим са Министарством државне управе и локалне самоуправе, започео процес организовања студентске стручне праксе у јавној управи у школској 2022/2023. години. Као први корак у том процесу расписан је конкурс за студенте заинтересоване да обаве радну праксу у неком од органа јавне управе.

Програм стручне праксе намењен је студентима на студијама првог и другог степена студија следећих факултета у саставу Универзитета у Новом Саду (за студијске програме назначене у Конкурсу):
· Филозофски факултет – 4 места за студенте
· Правни факултет у Новом Саду – 19 места за студенте
· Економски факултет у Суботици – 39 места за студенте
· Технички факултет „Михајло Пупин“ у Зрењанину – 2 места за студенте
· Грађевински факултет Суботица – 3 места за студенте
· Факултет техничких наука – 3 места за студенте

Рок за пријаву на конкурс уз обавезну пратећу документацију је продужен до 3. фебруара 2023. године. Пријава на конкурс и документација подносе се у штампаној и у електронској форми, према упутству наведеном у тексту конкурса.

Контакт за детаљније информације: Стефан Савић, Служба за развој каријере и саветовање студената, Центар за информисање и односе с јавношћу, Универзитет у Новом Саду (телефон: 021 485 2048, имејл: karijera@uns.ac.rs).

Линк ка конкурсу

Фајл Конкурса