Почетна страница Студенти Обавештења Низ семинара из области заштите конкуренције, предвиђених за студенте

Низ семинара из области заштите конкуренције, предвиђених за студенте

Комисија за заштиту конкуренције у сарадњи са Комисијом за фер трговину Јапана, Japan Fair Trade Commission организује низ семинара из области заштите конкуренције, предвиђених за студенте. Реализација семинара је подржана од Амбасаде Јапана у Републици Србији и Агенције за међународну сарадњу Владе Јапана.

Укључивање студената у рад Комисије, један је од најзначајних задатака наше институције. Пружање шанси младим људима да упознају рад државних органа и у њима пронађу партнера за свој каријерни развој мисија је коју желимо да остваримо. С тога, жеља Комисије је да се кроз ове семинаре, што већи број студената упозна са политиком заштите конкуренције и у њој пронађе интересовање за даља академска истраживања.

Поред Новог Сада, семинар ће бити одржан и за студенте у Београду и Нишу.

Планирано је да семинару присуствују студенти свих новосадских факултета који су заинтересовани за ову област, како основних, мастер, тако и докторских студија. Предавачи ће бити колеге из Јапана и запослени Комисије. Предвиђено је и да семинар буде интерактивног карактера са циљем да заинтересује студенте да се укључе у разговор и искажу своја мишљења.

Желимо да вас позовемо да нам се придружите у реализацији ове нама веома значајне активности и са својим студентима учествујете на семинару. Број студената није ограничен. С тога, будите слободни да позовете све заинтересоване академце.

Семинар у Новом Саду, биће одржан 14. новембра 2019. године у Амфитеатру Универзитета у Новом Саду, др Зорана Ђинђића 1, од 11 до 15 часова.