Почетна страница Студенти Обавештења Пријава испита..

Пријава испита за новембарски испитни рок школске 2019/2020. године (наставни план из 2001. године)

Пријава испита за новембарски испитни рок школске 2019/2020. године почиње у петак 8.11.2019. године и траје до петка 15.11.2019. године. Пријава испита се врши електронски, путем електронског студентског сервиса који се налази на линку:

е-студент

Студенти имају могућност да једном у току текуће школске године пријаве испит без плаћања накнаде за пријаву испита. У случају да се тај испит не положи приликом прве пријаве, свака наредна пријава датог испита се плаћа на основу званичног Трошковника Факултета. У новембарском испитном року, све испитне пријаве се не наплаћују јер је то прва пријава испита у току школске године. Међутим, студент треба да воде рачуна да све доспеле рате за обавезе које имају у текућој школској години морају да буду уплаћене (материјални трошкови уписа, рате школарине и партиципације за студенте у Новом Саду, и сл.) без чега пријава испита неће бити могућа. Доспеће рата и остале податке у вези са уплатама студенти могу да погледају на електронском студентском сервису у делу Школарине и уплате.

НАЧИН ФУНКЦИОНИСАЊА ПРИЈАВЕ ИСПИТА:

Препоручујемо да претходно прочитате упутство за коришћење еСтудента, које се налази на линку:

Када уплата буде евидентирана на Факултету, што траје најмање један дан (тј. данашња уплата може бити евидентирана најраније сутра) а може да траје и неколико радних дана, и када новац доспе на рачун студента, ТЕК ПОСЛЕ ТОГА СЕ МОЖЕ ПРИЈАВИТИ ИСПИТ. Зато је препорука да се уплата изврши и пре почетка испитног рока. Ако се уплата изврши у пошти или банци последњи дан пријаве за испит, онда се сигурно касни и неће се испити моћи пријавити у овом року већ у следећем. Средства која нису искоришћена за тај рок ће остати на рачуну студента. Такође, обратите пажњу да све доспеле рате за обавезе које имате у текућој школској години морају да буду уплаћене, а не само уплата за испите које желите да пријавите.

У менију „Пријава испита“ је преглед испита који се могу полагати. Изабере се испит, изабере се рок и даје потврда да се пријави изабрани испит (виде се сви неопходни подаци о испиту као и цена пријаве). Ако има довољно средстава на рачуну, стање на виртуелном рачуну се умањује за цену пријаве и испит је пријављен. Једном пријављен испит се не може поништити нити паре вратити.

Такође Вас молимо да све сугестије, предлоге, замерке и препоруке које ће омогућити ефикасније функционисање електронског студентског сервиса, као и проблеме при пријави испита, доставите на следеће адресе електронске поште или се јавите на шалтер Студентске службе:

- за студенте у Суботици: prijavaispitasu@ef.uns.ac.rs
- за студенте у Новом Саду: prijavaispitans@ef.uns.ac.rs

При слању поруке наведите следеће податке: Ваше име и презиме, број индекса, локацију студирања, вашу адресу електронске поште и врсту проблема или сугестије.