Обавештење о наставку школске године након укидања ванредног стања

Након укидања ванредног стања у Републици Србији које је било проглашено због пандемије корона вируса „COVID-19“, у складу са дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја број 243/2020/06 од 5. маја 2020. обавештавамо вас да ће уз поштовање свих обавезних превентивних мера, од 18. маја 2020. године зграде Факултета бити отворене. Препорука за студенте је и даље да све обавезе које су у могућности обаве електронским путем, без доласка на Факултет.

Обавештавамо студенте да ће настава и колоквијуми до краја летњег семестра текуће школске године бити одржавани и даље путем онлајн платформе за учење на даљину.

Априлски испитни рок ће бити одржан од 20. до 28. маја 2020. године у просторијама Факултета, како у седишту Факултета у Суботици, тако на Одељењима у Новом Саду и Бујановцу, уз поштовање свих обавезних превентивних мера. Пријава за априлски испитни рок ће се вршити, као и до сада, искључиво електронски, путем студентског веб сервиса, у периду од 13. до 15. маја 2020. године. Распоред испита за априлски испитни рок ће бити објављен на сајту факултета у понедељак 11. маја 2020. године. За пријаву испита у априлском и осталим испитним роковима, важиће иста правила која су важила и пре ванредног стања.

Прецизне превентивне мере приликом одржавања испита, Факултет ће објавити накнадно, по добијању инструкција од стране надлежних служби.

Препоручујемо студентима током боравка у просторијама Факултета, да поштују превентивне мере које су препоручене од стране свих државних органа, односно да носе маске и рукавице и комуницирају на прописаној дистанци. Ради лакше организације испитног рока, како би смањили фреквенцију контаката и омогућили свим студентима и запосленима на Факултету максималну заштиту и примену превенитивних мера, те смањили ризик ширења заразне болести COVID-19, препоручујемо да студенти пријављују испите само у случају да су сигурни да ће и изаћи на полагање истог. На овај начин Факултет ће располагати са правим бројем студената који ће приступити полагању испита, те ће бити у прилици да предузме адекватне превентивне мере.

Почев од јунског испитног рока, испити и остале активности на Факултету, одржаваће се у терминима претходно дефинисаним на основу Календара рада за школску 2019/2020. годину.