Правила понашања студената током полагања испита и боравка на факултету

Током периода у којем важе ванредне мере заштите услед пандемије изазване заразном болести COVID-19, при уласку и боравку у згради Факултета потребно је примењивати све препоруке за превенцију наведене болести које су издате од стране надлежних органа. Наведена правила важе за сва лица без изузетка.

При доласку на Факултет, студенти морају бити без симптома који указују на COVID-19 (повишена температура и један од знакова и симптома – кашаљ, краткоћа даха, отежано дисање, губитак чула укуса и мириса). У случају да се осећају лоше, студенти се могу јавити у портирницу Факултета где ће моћи да измере своју телесну температуру.

Приликом уласка у зграду студенти морају да носе маске све време боравка у згради Факултета, тако да маска прекрива уста, нос и браду. Студентима који приликом уласка у зграду не буду носили маске, забрањује се улаз у зграду и приступ полагању испита.

При уласку у зграду Факултета обавезан је пролазак кроз дезобаријеру која је постављена на улазним вратима.

Дезинфекција руку обавља се при уласку у зграду. Распршивачи са дезинфекционим средством налазе се на пулту код портирнице и у свакој учионици.

Током боравка у згради Факултета неопходно је одржавање прописане физичке дистанце.

Забрањено је задржавање студената у већим групама пре и након завршеног испита по ходницима, испред зграде и другим местима на Факултету.

У учионицама студенти заузимају места према већ направљеном распореду седења. Столови и столице у учионицама постављени су на довољној удаљености. Због смањеног капацитета просторија у којима се одржавају испити, могуће је да се на појединим испитима полагање организује у више група. Информације о начину полагања испита и тачном времену полагања биће објављиване на страници сваког конкретног предмета, као и евентуалне измене у односу на опште термине који су дефинисани распоредом испита. Како би располагали правовременим информацијама моле се студенти да свакодневно прате обавештења на сајту факултета, старницама сваког конкретног предмета и распореду испита.

Апелујемо на студенте да се након обављених испита не задржавају непотребно у згради Факултета.

Захваљујемо се свим студентима што поштују нови начин рада у згради Факултета, прописане епидемиолошке мере и одговорно воде рачуна о сопственом и туђем здрављу.

О свим променама и евентуално новим мерама, константно ћемо Вас обавештавати путем сајта Факултета.