Обука за заштиту конкуренције у Републици Србији

Драги студенти,
Позивамо Вас да се укључите у пројекат „Даљи развој заштите конкуренције у Србији“, који заједнички спроводе италијанско тело за заштиту конкуренције (Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato) и Комисија за заштиту конкуренције Републике Србије, а финансира Европска унија.
Пројектом је предвиђена организација јавних догађаја са циљем подизања свести о заштити конкуренције међу разним сегментима друштва у Србији, укључујући академску заједницу.
У том контексту, планирамо да организујемо више дводневних радионица за студенте Економског факултета у Новом Саду и Суботици. У прилогу позивног писма, налази се програм ове радионице, која комбинује предавање о правилима конкуренције са дискусијом хипотетичког случаја.
У светлу развоја епидемиолошке ситуације, предвиђено је да радионица буде одржана са хибридним моделитетом извођења, односно, уз физичко присуство студената и домаћих предавача (укључујући Резидентног саветника на Твининг пројекту) и виртуелно предавање страних предавача посредством Zoom платформе.
Напомињемо да познавање енглеског језика није неопходно, пошто ће симултани превод бити обезбеђен током пленарне сесије, док ће дискусија хипотетичког случаја бити модерирана на оба језика.
Такође, напомињемо да ће студенти, који буду присуствовали овој радионици, добити сертификат.
Унапред захваљујемо на сарадњи и стојимо Вам на располагању за све додатне информације и појашњења.
Пријаве слати на маил адресу radenko.maric@ef.uns.ac.rs најкасније до 24. маја.

Агенда