Од краја новембра предавања на нашем факултету и на Високој техничкој школи струковних студија која организује ИТ Кластер Суботица

У сарадњи Економског факултета у Суботици, Високе техничке школе струковних студија из Суботице и Суботичког информатичко-технолошког кластера покрећемо серију предавања на ове 2 високообразовне установе.

Од краја новембра, па све до маја месеца идуће године, висококвалификовани стручњаци из компанија чланова суботичког ИТ кластера ће једном месечно одржавати предавања на оба језика средине на Економском факултету у Суботици и Високој техничкој школи струковних студија у Суботици. Предавања ће бити различитих тема које се тичу информационих технологија, а предавања ће бити отвореног типа за све студенте Суботице. Теме о којима ће стручњаци из привреде да говоре студентима су разне а неке од њих су припрема ЦВ-а, мотивационог писма, личног портфолиа, уласка у свет запослених, дигиталног маркетинг, интернет мрежа, различитих програмских језика и програмирања, QА тестирања, пројектног менаџмента и много других области.

Предавања су отворена за све студенте, али и средњошколце и заинтересоване људе који желе да чују и науче нешто од ИТ професионалаца. Предавања ће се одржавати по 1. месечно, на Економском факултету и на Високој техничкој школи струковних студија у Суботици, на оба језика средине (једно предавање на српском, једно на мађарском), и у плану је да се ова предавања наставе и следеће године.

Циљ предавања су боље упознавање будућих стручњака са привредом, али и прилика свих будућих стручњака да упознају старије и искусније колеге, да добију знање на поклон те се и боље упознаје шта је све то што се ради у Суботици у домену ИТ-а, као и која су све то ИТ занимања данас присутна у нашем граду.

Предстојећа предавања су:

29.11. у 13:05 на Високој техничкој школи струковних студија: Увод у свет QА мануалних и аутоматских тестова - на мађарском; предавач: ЕрдСофт д.о.о. Суботица
6.12. у 13:05 на Високој техничкој школи струковних студија: За 60 минута направи своју React native мобилну апликацију за Android и iOS - на мађарском; предавач: Студио Пресент Суботица

30.11. у 12:00 на Економском факултету у Суботици (A3): ИТ у Суботици и како се припремити за први посао - на српском; предавачи: ИТ Кластер Суботица и Инфостуд Група
7.12. у 12:00 на Економском факултету у Суботици (A3): За 60 минута направи своју React native мобилну апликацију за Android и iOS - на спрском; предавач: Студио Пресент Суботица