Schneider Electric организује нови Meetup - Taking care of finance in a growing IT company

Одговарајућа брига о финансијама кључна је за дугорочно пословање сваке ИТ компаније

Изазова је много, почевши од избора одговарајућег пословног модела, адекватног пословног плана, преко организовања испоруке решења клијенту, па све до адекватног евидентирања пословних промена насталих у том процесу. Функција финансија је све време присутна као подршка пословању. Ако томе додамо и чињеницу да се на истом месту сусрећу и развојни центар и центар за испоруку, јасно је да је финансије имају једну од најсложенијих улога јер им је циљ да обезбеде правовремене и корисне информације о перформансама пословања.

У жељи да приближи примере из праксе, компанија Schneider Electric организује интерактивну презентацију функције финансија у једној растућој ИТ компанији. Било да сте део ИТ заједнице, колега из области финансија или доносилац одлука у ИТ компанији, Марко Црногорац, Senior Project Controller у новосадском Развојном центру Schneider Electric, поделиће са вама своја професионална искуства. Придружите се новом Meetup-у Schneider Electric-а 9. децембра од 18 часова путем линка

Биографија

По образовању доктор економских наука, Марко Црногорац је у новосадском Развојном центру Schneider Electric-а већ две године, где се тренутно налази у улози Senior Project Controller-а.

Кључ Марковог посла је сагледавање шире слике испоруке производа кроз пројекте, надзор свих њихових финансијских аспеката у циљу заштите компаније, подршка колегама из пројектне организације и унапређење услова рада у складу са глобалним правилима Schneider Electric-а. Како каже, омиљена вредност компаније у којој ради му је “Dare to Disrupt!”.

Током школовања и усавршавања Марко је живео у три различите државе, што му је омогућило да течно говори пет различитих језика.