Посета студената ЕФ компанијама у Врању, Бујановцу и Прешеву

Организовање посете студената производним предузећима у Врању, Бујановцу и Прешеву показало се као веома корисно. Током дводневне туре студенти су били у прилици да се непосредно упознају са целокупним процесом производње, како су они организовани у овим предузећима. Посету студената четврте године Економског факултета у Суботици, одељења у Бујановцу, осмислила је и спонзорисала бујановачка канцеларија Мисије ОЕБС-а у Србији.
Овом прилико предузећа АлфаПлам и DonnaLineu у Врању, Термоплан у Бујановцу и Ves Limeu у Прешеву посетио је 21 студент, док су остали студенти позвани да се прикључе овој иницијативи у следећој прилици.

Координатор пројекта Мухамет Салији, алумниста Економског факултета са дипломом мастера, том приликом је рекао:
„Представници компанија које су нас угостиле били су предусретљиви, љубазни и спремни да одговоре на сва питања студената. Било је то изузетно и незаборавно искуство за студенте. Захваљујем се ОЕБС-у, који је омогућио ову студентску посету, а посебно компанијама које су нам пожелеле добродошлицу у овој, првој активности такве врсте.“

Студент мастер студија, Седат Јакупи је додао: „Посете су биле невероватно лепе. Било је сјајно искуство гледати производњу предмета од почетка до краја. Надам се да ћемо у будућности имати још оваквих прилика, као и да ће се одлична сарадња [са ОЕБС-ом] наставити.“

Теодора Пауновић је рекла: „Студенти Економског факултета у Суботици на департману у Бујановцу до сада нису имали такву прилику. За њих је ово било лепо искуство које би волели да понове, а које би могло да им приближи начин организације пословног процеса у компанијама. Као представник Студентског парламента у Бујановцу, захваљујем се ОЕБС-у на успешно реализованим студентским посетама компанијама у сва три града, из којих долази највише студената. Очекујем да ће бити више могућности да се нашим студентима пруже нова искуства и знања.“

Александар Чучковић, продекан Економског факултета, рекао је: „Веома смо захвални Мисији ОЕБС-а у Србији, посебно господину Кирону Риду, и наравно нашем члану алумни клуба Мухамету Салихију што су организовали посету домаћим компанијама, јер чврсто верујемо да нам је, поред наставе, основни циљ да студентима пружимо прилику да упознају потенцијалне послодавце. Како наш факултет планира да се више укључи у процес практичног учења, поздрављамо ову акцију, надајући се да ће само почетак оваквог начина наше плодне сарадње.“

Радмила Тодосијевић, национални службеник за координацију програма Мисије ОЕБС-а у Србији, рекла је: „Одушевљени смо што смо имали прилику да подржимо још једну заједничку активност ОЕБС-а и Економског факултета у циљу помагања студентима да сазнају више о локалним компанијама, а значајним регионалним предузећима да сазнају више о будућим дипломцима. Захваљујем свом колеги Шерифу Абдиљију што је дошао на ову идеју.“