Промоција нове генерације дипломаца Одељења факултета у Бујановцу

Одељење у Бујановцу Економског факултета у Суботици уручило је 20. децембра 2021. године 58 диплома основних академских студија, 11 диплома мастер академских студија, као и 2 дипломе мастер студија „Логистички системи у економији“ које су реализоване уз сарадњу са Факултетом за логистику из Цеља, Универзитета у Марибору.

Изјаву за медије је овом приликом дао декан Економског факултета у Суботици, проф. др Небојша Гвозденовић, истичући колико је важно младим људима пружити прилику за запослење, као и охрабрити их да сами започну свој предузетнички сан. Задатак високообразовне институције у наведеном јесте да са привредним субјектима, компанијама, па чак и јавним сектором, комуницира на тему компетенције, знања и вештина које би требало да поседују свршени студенти.

Уз сараднике, свечану доделу диплома својим присуством увеличали су и председник општине Бујановац Нагип Арифи, председница општине Прешево Ардита Синани, помоћница директорице Координационог тела Јелена Чолић, директорица средње школе „Свети Сава“ Бисерка Јовић и директор средње школе „Сезаи Сурои“ Зејни Фејзулаху.

Економски факултет с поносом истиче да Одељење у Бујановцу од 2011. године - године оснивања, броји укупно 318 дипломаца основних академских, а 87 дипломаца мастер академских студија који и више него успешно граде пословне каријере.