Отворен позив за слање фотографија о животу студената у Новосадском Кампусу

Студентска асоцијација Универзитета у Новом Саду позива бивше и садашње “станаре” новосадског кампуса свих генерација да допринесу креирању колекције фотографија под називом „Они живе“ о животу студената у новосадском кампусу, од краја Другог светског рата до данас.

Позивају се бивши и садашњи студенти Универзитета у Новом Саду као и станари студентских домова свих генерација да се придруже и укључе у стварање колективне историје о студентском животу на тај начин што ће омогућити да њихове фотографије постану део овог узбудљивог, колективног сећања и извор даљих сазнања о животу у новосадском кампусу.

Сви заинтересовани студенти могу да се укључе и допринесу креирању колекције фотографија под називом „Они живе“ о животу студената у новосадском кампусу, од краја Другог светског рата до данас, уколико у својим албумима имају фотографије кампуса и живота у њему.

Фотографије се неће задржавати већ ће, одмах након скенирања, бити враћене власницима.

У обзир долазе и већ скениране фотографије, као и фотографије у дигиталном формату које се могу послати путем мејла , тако да оригинали остају код власника.

Фотографије о животу у новосадском кампусу биће архивиране у оквиру онлајн колекције под називом „Они живе“ (they:live) на међународној колаборативној дигиталној платформи Топотека (https://www.topothek.at/en) и званичном сајту пројекта http://theylive.eu/index.php паралелно са колекцијама о животу студената у студентским домовима у Београду, Мадриду, Подгорици, Ријеци и Загребу.

За више информација контактирати архивисткињу Мају Буловић на мејл: novisad@theylive.eu или на телефон 064/0293684.

Архивисткиња ће, све заинтересоване, кроз неколико једноставних корака, упознати са начином коришћења материјала и јасном регулативом архивирања њихових фотографија у оквиру онлајн колекције „Они живе“ на тему студентског живота.

Крајњи рок за слање фотографија: 28.02.2022.

Позив за слање фотографија је једна од активности која се реализује у оквиру пројекта „Они живе“ – студентски животи откривени кроз контексталне уметничке праксе, у сарадњи са Домом културе Студентски град из Београда, а под покровитељством Фондације „Нови Сад - Европска престоница културе“ у оквиру програмског лука „Будућност Европе“ у циљу званичне допуне програма „Нови Сад 2021 - Европска престоница културе“.