Арбнор Арифи - пут од одабира Факултета до почетка изузетне каријере

Наш бивши студент, Арбнор Арифи, описао је свој развојни пут – од одабира Факултета, до почетка изузетне каријере.

Као студент похађао сам Економски факултет у Суботици, Одељење у Бујановцу на основним студијама - смер Аграрна економија и агробизнис, и на мастер студијама – смер Финансије, банкарство, и осигурање.
Желео бих да покажем своју досадашњу биографију како бих мотивисао ђаке који ц́е се уписати Одељење у Бујановцу, али и оне који упоредо настављају даље студије.
Током мастер студија, у периоду од децембра 2020. до септембра 2021. године, обављао сам стручну праксу у рачуноводственој агенцији „Влера“ у Прешеву, кроз програм Владе Републике Србије „Моја прва плата“. Током успешног завршавања 9-месечне праксе, завршавао сам истовремено и мастер студије.
У новембру јачао сам своје способности на радном месту на централном нивоу, кроз Мисију ОЕБС-а у Србији која је отворила стручну праксу у Државним Институцијама у Београду. Тренутно обављам стручну праксу у служби Координационог тела Владе Републике Србије за општину Прешево, Бујановац и Медвеђа у Београду, где настављам да дајем допринос за три општине на југу земље.
Данас се много лакше сналазим на радном месту захваљујући обуци и знању које ми је током 5 година академских студија дао Економски факултет у Суботици, Одељења у Бујановцу.

Захваљујемо се Арбнору на подељеној причи и жељи да пружи савете будућим генерацијама!
Драги ђаци и студенти, успеху се учи...
А ми смо ту да вам у томе и помогнемо.