Обавештење о свечаном отварању школске године за бруцоше и почетку наставе у зимском семестру школске 2022/2023. године за основне академске студије (Суботица и Нови Сад)

Свечано отварање школске године за студенте прве године основних академских студија (бруцоше) биће организовано у понедељак, 3. октобра 2022. године и то:
- У седишту Факултета у Суботици од 8.30 часова у амфитеатру 1
- На Одељењу Факултета у Новом Саду од 11.00 часова у холу факултета

Предавања и вежбе за прву годину основних академских студија почињу у понедељак, 3. октобра 2022. години. Распоред наставе ће бити објављен на сајту факултета у петак, 30. септембра 2022. године.

На свечаном отварању школске године присуствују сви студенти прве године (бруцоши), а настава на првој години на Одељењу у Новом Саду ће бити привремено прекинута док се не заврши свечаност. Након завршетка свечаног отварања године, настава се поново наставља по предвиђеном распореду.

У првој недељи предавања од 3. до 9. октобра 20221. године, предавања се изводе редовно на основу распореда, а вежбе се изводе само за наставне групе за које је претходно одржано предавање.

Предавања и вежбе за другу, трећу и четврту годину основних академских студија почињу у понедељак, 10. октобра 2022. године. У првој недељи предавања од 10. до 17. октобра 2022. године, предавања се изводе редовно на основу распореда, а вежбе се изводе само за наставне групе за које је претходно одржано предавање.

Према Одлуци о организовању наставе у зимском семестру у школској 2022/2023. години, настава на основним академским студијама ће се одвијати непосредно у учионицама Факултета уз физичко присуство наставника и студената. Приликом боравка у просторијама факултета, ради правенције од заразне болести COVID-19, препоручује се ношење заштитних маски и одржавање физичке дистанце.