Јавни позив Фондације Tempus за пријављивање предавача на високошколским установама на обуку за извођење наставе на енглеском језику

Обавештавамо Вас о могућности пријаве на Јавни позив Фондације Tempus за обуке предавача за извођење наставе на енглеском језику на четири највећа државна универзитета у Србији: Универзитету у Београду, Универзитету у Новом Саду, Универзитету у Нишу и Универзитету у Крагујевцу.

Програм није усмерен на подизање општих језичких компетенција, већ на специјализовану област коришћења енглеског као језика наставе (English as a Medium of Instruction), те је владање енглеским језиком на Б2 нивоу неопходан предуслов за учешће. Обуку ће спроводити тренери у области англистике и представници горе наведених државних универзитета, а реч је о стручњацима на пољима English as a Medium of Instruction (EMI) и English for Specific Purposes (ESP), са искуством у обучавању академског особља и иновативним наставним активностима.

Учешће наставника у обуци је бесплатно, а учесницима ће бити обезбеђени и материјали за рад. Обука ће бити спроведена у просторијама матичних универзитета. На крају обуке, свим полазницима који положе завршни тест биће додељен сертификат који издаје Фондација Tempus.

Заинтересовани наставници се могу пријавити путем онлајн пријавног формулара, најкасније до 15. октобра 2022. године у 23:59 часова. Програм се организује у оквиру пројекта Фондације Tempus који је подржала Амбасада Сједињених Америчких Држава у Београду.

Јавни позив са детаљним информацијама о условима конкурса и реализацији програма обука објављен је на посебној страници у оквиру сајта Фондације Tempus: