Позив на предавање: Нобеловац проф. др Данијел Шехтман гост Универзитета у Новом Саду (15. мај 2023, 18 часова)

Универзитет у Новом Саду ће у понедељак, 15. маја 2023. године угостити проф. др Данијела Шехтмана, добитника Нобелове награде за хемију 2011. године. Тим поводом, са великим задовољством Вас позивамо на предавање професора Шехтмана, под називом „Квази кристали“, које ће се одржати у амфитеатру Ректората, с почетком у 18 часова.
У прилогу Вам достављамо текст позива и пратећу илустрацију/плакат, за које Вас љубазно молимо да проследите Вашим наставницима, истраживачима и студентима (посебно докторских студија) који могу бити заинтересовани за ову област, као и да најаву предавања објавите на Вашем сајту и путем других расположивих канала.
Посету професора Шехтмана заједнички организују Универзитет и Огранак Српске академије наука и уметности у Новом Саду, уз подршку Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност. Професор Шехтман ће током предавања говорити о квази кристалима, за чије откриће раних 1980-тих година је неколико деценија касније добио Нобелову награду.