Научно-популарно предавање:
Матрикс друштвених мрежа

У оквиру активности пројекта ЕУГЛОХ, Универзитет у Новом Саду организује онлајн научно-популарно предавање „Social Networks Matrix” (Матрикс друштвених мрежа), које ће се одржати 6. јуна 2023. године (12-13 часова) и отворено је за све заинтересоване чланове академске заједнице Универзитета и свих партнера у ЕУГЛОХ мрежи. Предавање ће бити на енглеском језику.

Предавање ће одржати доц. др Ернест Шанца са Департмана за математику и информатику Природно-матeматичког факултета. За присуствовање предавању неопходна је претходна регистрација, која је отворена до 5. јуна 2023. године.

Детаљније информације:
Домаћин: Универзитет у Новом Саду
Предавач: Ернест Шанца, Департман за математику и информатику, Природно-математички факултет, Универзитет у Новом Саду
Датум: 6. јун 2023.
Време: 12-13 часова
Локација: Онлајн

Регистрациони формулар

Опис предавања:
Друштвене мреже су незаменљиви део нашег свакодневног живота. Свако од нас припада једном а неретко и више друштвених структура и остварује интеракције са члановима истих група.
Свака особа настоји да испуни динамичну креацију која обухвата персонално и друштвено уз коришћење одређених уверења и простора и тако постигне општу сагласност односно прихватање припадника друштвених мрежа.

Циљ овог предавања јесте да се учесници на једноставном нивоу и на нивоу примењене математике упознају са методама које наука примењује, анализирајући исте, углавном сложене структуре и међусобно повезивање које се догађа унутар њих и тако обезбеди одговоре на следећа питања:
1. Шта су друштвене мреже и како се оне користе?
2. Улога друштвених мрежа – повратак у историју и околности из књига
3. Друштвене мреже – медијуми за учење и развој
4. Односи "Influencer – follower"
5. Достизање прихватања – „шведски сто мишљења“
6. Да ли постоји рецепт за владање светом?

Хајде да погледамо мистични и динамични свет свакодневног друштвеног феномена и догађаја, да успемо да схватимо важност њиховог функционисања и бар мало почнемо да разумемо Матрикс у ком постојимо из неке другачије перспективе.