RC летња школа о процени загађења ваздуха, земљишта и воде

Заједнички истраживачки центар Европске комисије (Joint Research Center – JRC) у партнерству са Универзитетом у Новом Саду организује Летњу школу о процени загађења ваздуха, земљишта и воде као подршку Европском зеленом договору: холистички приступ (Summer School on the evaluation of air, soil and water pollution in support to the European Green Deal: a holistic approach).

Школа ће бити одржана на Универзитету у Новом Саду од 4. до 8. септембра 2023. године. Циљ ове обуке је развој зелених вештина за одрживије и ресурсно ефикасније друштво.

Организатори Летње школе позивају студенте виших нивоа студија и младе научнике из земаља у региону Западног Балкана да се пријаве за учешће, а посебно студенте на мастер или докторским студијама, као и младе научнике који су максимално пре пет година завршили магистарске или докторске студије, са снажним интересовањем за заштиту животне средине, нарочито ваздуха, земљишта и воде. Пријаве студената основних студија се такође примају, али ће предност за учешће у програму имати студенти виших нивоа студија.

Рок за достављање пријава је 30. јун 2023. године.

Детаљније информације