Обавештење о прелиминарном такмичењу у едукативној игри "Монетура" у Суботици и Новом Саду

Драги студенти,
И ове школске године Народна банка Србије, за студенте државних и приватних акредитованих факултета у Србији и Републици Српској, организује турнир у едукативној игри на табли „Монетура“.
Народна банка Србије је веома активна на пољу финансијске едукације и на тај начин настоји да младима на занимљив начин представи улогу, значај, функције и циљеве Народне банке Србије. Кроз учешће у едукативној игри на табли „Монетура“, студенти имају прилику да се на интерактиван начин укључе у свет креирања и спровођења монетарне политике једне земље, а у складу са изазовима који се пред њу свакодневно постављају.
У едукативној игри на табли „Монетура“ учествују 4 играча, а главни задатак је контролисање инфлације тако што играчи (у улози гувернера) користе и активирају одређене мере за контролисање инфлације у складу са задатим ситуацијама.
Прелиминарно такмичење ће се организовати у просторијама Економског факултета у Суботици и на одељењу у Новом Саду, у складу са пријавама. Финално такмичење организоваће се у просторијама Народне банке Србије.
Могућност пријаве и учешћа имају студенти четврте године и студенти мастер студија, као и апсолвенти чији апсолвентски стаж није дужи од годину дана (други пут уписана четврта година или други пут уписана година на мастер студијама). Такође, пријављени такмичари морају да имају просечну оцену најмање 8 и да се служе енглеским језиком.

Пријава се може извршити путем следећeг линка: