Радионица на тему „Значај приступа еколошким информацијама за унапређење и заштиту животне средине“

Позивамо Вас да учествујете на радионици „Значај приступа еколошким информацијама за унапређење и заштиту животне средине", коју Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности организује уз подршку Мисије ОЕБС-а у Србији, у четвртак, 23. новембра 2023. године. Догађај ће бити организован у просторијама ИнспираХаб-а у Суботици, Корзо 1, 2. спрат (пасаж поред МТС пословнице) са почетком у 12:00 часова.

Радионица ће окупити представнике академске заједнице, локалних органа јавне власти, људе који се баве заштитом животне средине на државном и локалном нивоу, заинтересовану јавност, организације цивилног друштва као и новинаре који извештавају о животној средини и климатским променама.

Скуп се реализује у оквиру ширег пројекта ради подизања свести међу свим релевантним актерима о значају заштите и очувања животне средине и о значају остваривања права на приступ информацијама о животној средини.

Теме радионице су сагледавање тренутног стања у области доступности еколошких информација, нова овлашћења Повереника за информације од јавног значаја и заштиту података о личности у ситуацијама када су еколошке информације ускраћене јавности, препреке у остваривању права на приступ еколошким информацијама и разговор о томе како превазићи препреке и унапредити стање у тој области. На радионици ће бити промовисана и публикација везана за први стуб Архуске конвенције која се односи на остваривање права јавности на приступ информацијама о животној средини.

Молимо вас да најкасније до 22. новембра 2023. године у 14:00 часова потврдите учешће путем следећег линка:

линк за пријаву

Агенда