Почетна страница Студенти Упис више године ОАС - МАС Обавештење

Закон о изменама закона о високом образовању

("Сл. гласник РС", бр. 67/2021)

На основу Закона о изменама Закона о високом образовању (Сл. гласник Републике Србије, бр. 67/2021 ) измењен је члан 148. Закона, став 2, 3 и 4 који сада гласе:

„Студенти уписани на основне студије и на студије на вишим школама до 10. септембра 2005. године могу завршити те студије по започетом наставном плану и програму, условима и правилима студија, најкасније до краја школске 2021/2022. године, а студенти уписани на интегрисане студије из поља медицинских наука, до краја школске 2022/2023. године.

Студенти уписани на магистарске студије до 10. септембра 2005. године могу завршити те студије по започетом плану и програму, условима и правилима студија, најкасније до краја школске 2021/2022. године.

Кандидати који су пријавили докторску дисертацију до 10. септембра 2005. године, односно студенти који су уписали докторске студије по прописима који су важили до тог датума, могу да стекну научни назив доктора наука, односно да заврше докторске студије по започетом плану и програму, условима и правилима студија, најкасније до краја школске 2021/2022. године.”