Почетна страница За будуће студенте Обавештења Обавештење

Мастер студенти генерација 2022 -Информације о електронским сервисима Факултета

Tоком студија на Економском факултету у Суботици, отворен Вам је студентски кориснички налог на „Microsoft365“ платформи за употребу електронске поште, путем које ћете комуницирати са наставницима и службама Факултета.

Кориснички налог на „Microsoft365“ платформи такође служи за приступ „MS Teams“ платформи, онлајн „MS Office“ пакету и другим апликацијама на „Microsoft365“ платформи.

За прво пријављивање посетите интернет страницу: www.office.com и користите следећи налог и лозинку:

Налог:
ime.prezime.brojindeksa@student.ef.uns.ac.rs

(име и презиме латиничним писмом без квачица, ћ je c, ч je c, ђ je dj и тако редом. Број индекса се наводи без косе црте)

Пример:

Лозинка: ЈМБГ у виду 13 цифара вашег личног броја као лозинка за активацију налога (при првом пријављивању дефинишете Вашу персонализовану лозинку за даљи рад).

За сва евентуална питања у вези са напред наведеним,
можете да се обратите путем мејла: teamspodrska@student.ef.uns.ac.rs

Студентима је на располагању и електронски студентски сервис е-Студент путем којег можете да електронски пријављујете испите, погледате изабране предмете за које похађате наставу, да погледате положене испите, остварите увид у износ своје школарине и извршене уплате, рокове доспећа рата за школарину, попуњавате студентске анкете, као и да погледате друге податке који су од значаја за студије.

Потребно је да извршите активацију студентског налога на студентском веб сервису е-Студент.

НАЧИН ПРИЈАВЕ:
Пријава на систем је на адреси:

- уношењем корисничког имена којe представља број индекса студента. Корисникчко име се уноси обавезно латиницом, великим словима. Примери неколико могућих варијанти корисничког имена су следећи: АЕА873/22, PIN144/22,...
- уношењем лозинке (прва лозинка је ЈМБГ који се мора после прве пријаве обавезно променити).

Након што се студент улогује потребно је да промени лозинку и да након тога ОБАВЕЗНО попуни податке предвиђене у обрасцу ШВ-20 (слика доле), најкасније до понедељка 7. новембра 2022. године.

Од половине новембра биће активиране и остале опације студентског веб сервиса е-Студент путем којег ћете бити у прилици да електронски пријављујете испите, погледате изабране предмете за које похађате наставу, да погледате положене испите, остварите увид у износ своје школарине и извршене уплате, рокове доспећа рата за школарину, попуњавате студентске анкете, као и да погледате друге податке који су од значаја за студије.

Детаљно упутство за пријаву на е-Студент налази се на следећем линку: Упутство за коришћење електронског студентског сервиса

За сва евентуална питања у вези са е-Студент апликацијом можете да се обратите путем мејла: stslsu@ef.uns.ac.rs

НАСТАВА И КОНСУЛТАЦИЈЕ

Како би пратили предавања која се изводе онлајн путем „MS Teams“ платформе потребно је да се на датој платформи пријавите на предмете које слушате у овом семестру, помоћу кодова који су дати поред назива предмета на страници распоредa наставе.

Упутство за пријављивање на платформу и додавање предмета је на следећем линку:
Корисничко упутство за студенте

Видео упутство:

Кодове предмета можете видети на страници распореда наставе на линку:
Распоред наставе + кодови

Вежбе се изводе у просторијама Факултета.

За информацијe о упису посетите страницу ЗА БУДУЋЕ СТУДЕНТЕ