Креативни хакатон за младе

Асоцијација Културанова огранизује ХАКАТОН у оквиру пројекта "Creative Soft Skills", који је подржан кроз Erasmus+ програм Европске Комисије.

Хакатон ће се одржати 25. јуна, а учесници ће добити и бесплатну обуку 23. јуна.

Осим менторске подршке, учесници добијају и финансијску подршку за реализацију идеје.

ТЕМА ХАКАТОНА: Одрживост дома Б-612

ЗНАЊЕ И ВЕШТИНЕ КОЈЕ УЧЕСНИЦИ ДОБИЈАЈУ:

Учесници ће постати свесни властитих креативних вештина, у смислу снага (вештина које треба искористити на тржишту рада) и слабости (вештина које треба стећи или ојачати) и добиће неке конкретне алате, користећи дизајнерско размишљање и AIO методологију, о томе како да га даље развијају.

ШТА ЈЕ AIO ?
Метода која превазилази рутине и отвара простор за нов начин размишљања и деловање. Везује се за уметнике и креативце. Као резултат јављају се емоције, а емоције нас покрећу на акцију. Ова методологија стимулише иновативно размишљање, промену перспективе, а самим тим доноси резултате у јачању неке организације.

Током хакатона учесници ће проћи кроз неколико фаза:
ФАЗА 1: Стекните увид - Покушајте да закорачите у ципеле друге особе.
ФАЗА 2: Детектовање и утврђивање проблема
ФАЗА 3; Генерисање и одабир идеја - генерисати оригиналну идеју која одговара потребама изазова.
ФАЗА 4; Прототип и тестови - преиспитајте идеју у пројекту и идентификујте снаге и слабости пројекта.
ФАЗА 5: Савршено представљање - представите производ / пројекат на ефикасан и атрактиван начин.
ФАЗА 6: Представљање идеје другим тимовима, жирију и учесницима

детаљи на линку