Почетна страница Вести Вести

Одржани спортски дани Економског факултета у Суботици

Протеклог викенда на теренима Спортског центра „Јанко Пејановић“ на Палићу одржани су традиционални Спортски дани Економског Факултета у Суботици, што је била прилика да се, уз дружење, око 250 студената такмичи у одбојци, кошарци, баскету, рукомету и фудбалу.

Сусретe будућих економиста отворио је градоначелник Суботице Стеван Бакић, подсећајићи да је Економски факултет током протеклих шест деценија постао један од симбола града и да су Суботичани поносни на традицију и углед ове високошколске установе, а Спортски дани су сигурно један од неизоставних елемената те традиције.

Студенте је поздравио и Дане Баста, покрајински секретар за спорт и омладину.

Покрајински секретар за привреду и туризам Ненад Иванишевић истако је значај који би останак младих у Суботици по завршетку студија имао за привреду и туризам, као и могућност њиховог запошљавања у Слободној зони у којој ради више од шест хиљада запослених.
Спортски дани отворени 28. 5., а затворени 30. 5. 2021. године реализовани су у организацији Студентског парламента Економског факултета и Организације студената Економског факултета.