Почетна страница Вести Вести

Одржано студентско такмичење БИЗКОД 5

Вила Мајур на Келебији је у суботу, 29. 5. 2021. била домаћин студентског такмичења за програмере и економисте под називом БизКод 5, у организацији Инфостуд групе.

Студентима су се том приликом обратили и професори који су били уз њих, Златко Човић са Високе техничке школе струковних студија и Мирјана Марић са Економског факултета у Суботици, као представници две институције које су дугогодишњи партнери Инфостуд-а у реализацији такмичења.

Овогодишње такмичење је услед епидемиолошке ситуације одржано на отвореном, а уместо 24 трајало је 12 часова, па је промењен и модел такмичења у односу на претходна издања БизКод-а. Студенти су током пет дана, у сарадњи са менторима из Инфостуд групе радили на решавању задатака које су у току такмичења допунили и уобличили . Изазов за младе програмере био је да осмисле апликацију која би помогла менаџерима да организују рад запослених током пандемије. Задатак за бизнис тимове био је да Инфостуд приближе младим генерацијама.

Десет тимова одмеравало је снаге у две категорије, а после осмишљавања и презентовања идеја, жири је изабрао победничке екипе. У програмерском делу такмичења прво место припало је тиму BASH, који су сачињавали чланови Немања Попара, Хана Гашпарић, Стеван Кази и Андреј Ковачић. У бизнис делу победник је био тим Аласка, чији су састав чинили Анђелка Матковић, Марко Булатовић, Душица Дошић и Војислав Маћош.