Почетна страница О факултету Вести

Конференција YouthSpeak Forum у Фондацији Данило Киш

Драги студенти,
Обавештавамо вас да се 27. априла организује конференција YouthSpeak Forum у Фондацији Данило Киш у Суботици!

Реч је о глобалној конференцији, која се и ове године по шести пут одржава у Србији и која се организује под окриљем највеће светске студентске организације АИЕСЕЦ.
АИЕСЕЦ, за свој циљ има да окупи младе широм света и омогући им да развију свој лидерски потенцијал кроз волонтерска и стручна искуства у иностранству, чланство, као и кроз различите пројекте који се организују.
Циљ YouthSpeak Forumа јесте пре свега утицај на младе кроз говорнике и компаније како би их инспирисали ка промени, конектовали са тренутном ситуацијом и подигли им свест и мотивацију да направе промену – како и гласи мото студентске организације.
Реализација ће се одржати, поред Суботице, у Београду, Крагујевцу, Нишу и Новом Саду.
Наиме, YouthSpeak Forum се садржи из: Инспиративних говорника, networkinga, док је концепт саме конференције базиран на студији случаја кроз које је идеја да млади осете моменат решавања проблема који су везани за циљеве одрживог развоја, а званичну страницу можете погледати и на Инстаграму - @youthspeakserbia
Ове године ће акценат бити на циљевима под бројевима:
8 - Достојанствен рад и економски раст
12 -Одговорна производња и потрошња
13- Акција за климу

Сви заинтересовани се могу пријавити на следећем линку:
Студентска организација АИЕСЕЦ вас очекује у што већем броју у Фондацији Данило Киш.