Упусти се у МОНЕТАРНУ АВАНТУРУ – МОНЕТУРА!

Народна банка Србије (НБС) организује и ове године, пети пут, такмичење за студенте 3. и 4. године студија, као и за апсолвенте и мастер студенте. Припремни турнир у едукативној игри на табли „Монетура“ ће се одржати у просторијама Факултета, док ће се финално такмичење одржати у просторијама НБС.

На прошлогодишњем такмичењу је наш колега Растко Јововић је освојио прво место, док је 2018.године колегиница Гељдијана Рамић, освојила друго место, те су обоје добили прилику да обаве праксу у Народној банци Србије. О свом искуству ће говорити на састанку пријављених кандидата за игру, где ће се студенти детаљно упознати са правилима игре.

Пријаве су могуће на следећем линку: ПРИЈАВА ЗА ТУРНИР „МОНЕТУРА“

Рок за пријаву: 05.03.2020.

Суштина друштвене игре је да се поставите у улогу Гувернера Народне банке Србије и помоћу одговарајућих мера утичете на постојећу ситуацију у монетарном систему, освајањем или смањењем поена утичете на циљану инфлацију. Игра се у тимовима, а победник је онај ко први испуни све задатке.

За сва додатна питања се можете обратити доц. др Милош Пјанић и доц. др Нади Миленковић