Пријава испита за априлски испитни рок школске 2020/2021. године

Пријава испита за априлски испитни рок школске 2020/2021. године почиње у четвртак 1. априла 2021. године и траје до среде 7. априла 2021. године.

Водите рачуна да потребне уплате буду извршене пар дана раније, како би могле да буду благовремено прокњижене на студентском рачуну.

У априлском испитном року можете да пријавите само оне испите за које је настава окончана у зимском семестру текуће школске године, односно, само оне испите који на форми пријаве испита ИМАЈУ дефинисан датум одржавања испита. Уколико испит нема дефинисан датум, не може да се пријави. У случају питања, обратити се путем мејла за пријаву испита који је наведен на крају текста овог обавештења.

У случају да пријавите испит који се реализује у летњем семестру, таква пријава ће бити поништена.

Пријава испита се врши електронски, путем електронског студентског сервиса који се налази на линку:
е-студент.

Препоручујемо да претходно прочитате упутство за коришћење еСтудента, које се налази на линку:

Током боравка у просторијама Факултета, студенти треба да поштују заштитне мере које су донете од стране надлежних државних органа ради спречавања ширења заразне болести COVID-19, односно да носе маске и рукавице и комуницирају на прописаној дистанци. Ради лакше организације испитног рока, како би смањили фреквенцију контаката и омогућили свим студентима и запосленима на Факултету максималну заштиту и примену превенитивних мера, те смањили ризик ширења заразне болести COVID-19, препоручујемо да студенти пријављују испите само у случају да су сигурни да ће и изаћи на полагање истог. На овај начин Факултет ће располагати са правим бројем студената који ће приступити полагању испита, те ће бити у прилици да предузме адекватне превентивне мере.

Правила понашања студената током полагања испита и боравка на факултету можете да погледате на следећем линку:

Испит се не може пријавити уколико у тренутку пријаве испита нису извршене уплате за све доспеле рате по било ком основу, као и уколико није извршена уплата за пријаву испита. Молимо да обратите пажњу на то да све доспеле рате за обавезе које имате у текућој школској години, морају бити уплаћене у року који је дефинисан за сваку појединачну рату. Уколико нека од рата било које обавезе, није уплаћена у року (у пуном износу рате), пријава испита неће бити могућа, без обзира на то што се прва пријава испита у току школске године не наплаћује.

Да би се уплата евидентирала потребно је да прође најмање један радни дан након дана уплате (тј. данашња уплата, уколико је извршена у преподневним сатима, може бити евидентирана најраније сутра уколико је у питању радни дан) а може да траје и неколико радних дана уколико се уплати у касним поподневним сатима. Када новац доспе на рачун студента, тек од тог тренутка може да се пријави испит. Зато је препорука да се уплата изврши и пре почетка испитног рока. Ако се уплата изврши последњи дан пријаве за испит, онда се сигурно касни и неће се испити моћи пријавити у овом испитном року већ у следећем. Средства која нису искоришћена за тај рок ће остати на рачуну студента.

У менију „Пријава испита“ налази се списак испита које студент може да пријави и списак испита које је студент пријавио у конкретном испитном року. Притиском на дугме пријави добија се прозор на коме студент може да изабере рок за који пријављује испит. После избора рока студенту се приказује прозор за потврду, а након тога појављује се прозор за избор професора. Уколико су понуђена два или више професора, путем падајућег менија бира се жељени професор. Ако има довољно средстава на рачуну, стање на виртуелном рачуну биће умањено за цену пријаве (уколико се пријава наплаћује), и ако при томе не постоје неуплаћене доспеле рате за школарину, партиципају или другу доспелу обавезу, испит ће бити пријављен. Једном пријављен испит се не може поништити нити новац вратити. Сваки студент (буџетски и самофинансирајући) има могућност да једном у току школске године пријави испит без плаћања накнаде за пријаву испита. У случају да тај испит не положе приликом прве пријаве, свака наредна пријава датог испита се наплаћује на основу Трошковника Факултета.

Студентима којима је приликом уписа одобрено да испите полажу на Одељењу Факултета у Новом Саду, приликом пријаве испита на студенстком веб сервису биће приказани датуми одржавања испита у Суботици, али је на испит потребно да дођу на Одељење у Новом Саду у термину који је на распореду испита путем сајта Факултета (не студентског веб сервиса), дефинисан као термин конкретног испита на Одељењу у Новом Саду.

Студенти који желе да пријаве испит код алтернативног професора на предметима где је то понуђено, потребно је да испит пријаве путем студентског веб сервиса бирајући професора који је том приликом понуђен, а одмах након тога да упуте молбу за полагање испита код алтернативног професора за конкретан предмет, путем доле наведене електронске поште:

- за студенте у Суботици:

prijavaispitasu@ef.uns.ac.rs

- за студенте у Новом Саду:

prijavaispitans@ef.uns.ac.rs

При слању поруке наведите следеће податке: Ваше име и презиме, број индекса, локацију студирања, назив предмета који полажете као и име и презиме професора код којег желите да полажете испит, ваш број телефона, доказ о уплати таксе за молбу по Трошковнику Факултета.