Почетна страница О нама Студијски програми Студијски програми - Менаџмент и бизнис

Менаџмент и бизнис

Шта је менаџмент и зашто га изабрати

Менаџмент је процес постизања циљева организације кроз активности планирања, организовања, вођења и контроле уз помоћ запослених и уз оптималну употребу других организационих ресурса. Било да је реч о малим, средњим или великим организацијама, профитним или непрофитним, организацијама у производном или услужном сектору, менаџери са квалитетним и применљивим знањима, али и практичним вештинама представљају кључни фактор за успешно пословање, посебно у динамичним тржишним условима које карактерише савремено пословно окружење.

Менаџмент на Економском факултету у Суботици, Универзитета у Новом Саду

Од школске 2005/2006. године до данас, студенти имају могућност да бирају смер Менаџмент и бизнис. Са једне стране, студентима се нуди избор да се уско специјализују у области како менаџерских знања тако и вештина, док са друге стране, да похађају смер који акценат ставља на иновираним приступима пословном размишљању и вођењу организације. Од формирања смера Менаџмент па до данас, основне академске студије је завршило укупно 423 студента, док је мастер академске студије на овом смеру завршило 260 студената.

Занимања која могу да обављају дипломирани економисти-менаџери

Дипломирани економисти-менаџери могу да раде на неким од најтраженијих позиција као што су:

Специфична актрактивност студијског програма Менаџмент и бизнис

Студијски програм је атрактиван за ученике гимназија, средњих економских школа и средњих техничких школа јер им омогућује:

Новоакредитовани наставни план 2021
Наставни план 2014